alese nasıl çalışılır

Ders Çalışma Sanatları
Ders çalışmak sanat değil desende aslında ders çalışmayı bilen birisi için bu bir sanattır. Bu sanatı herkesin yapamadığını ilk başta kendinde gördüğün için şuan zaten bunu okuyorsun. Bu inanması zor olan ve can sıkıcı bir şey haline gelen ders çalışma, aslında biz zamanında öğrenmediğimiz için çok sıkıcı gelmektedir. Ancak öğrendiğiniz zaman ne kadar eğlenceli olduğunu ve kolay olduğunu o zaman anlayacak, gerçekten sanatmış diyeceksiniz. Peki, bu nasıl oluyor?


Ders Çalışamıyorum Unutuyorum
Ders çalışırken önceki konuları unutuyorsan bu senin sorunlu olduğunu değil hatırlama kavramının olduğunu göstermektedir. Nasıl özlemek varken buluşuyor insan ve hasret gideriyor. Unutmakta aynı şekildedir. Hatırlamak olmasaydı unutmakta olmayacaktı. Fakat şunu da bilmelisiniz ki unuttukça hatırlamak için geri dönüp çalıştığınız her kelime size ekstra bilgi ve güç verecek. Bu da sizin hafızanızı kuvvetlendirmekle beraber öğrenmenin temellerini çok daha sağlam atmış olacaksınız. Siz böyle alese nasıl çalışılır geliştikçe alese nasıl çalışılır, yökdile nasıl çalışılır ya da YDS’ye nasıl çalışılır gibi soruları sormak yerine bu soruyu soranlara cevap vereceksiniz.
Eğer öğrenirken sıkılıyorsanız öğrenmenin eğlenceli yollarını arayın. Size nasıl daha keyifli geliyorsa o şekilde çalışın. Dışarıdaki insanların öyle çalışılmaz demelerine kulak asmayın ve sadece kendi yolunuzu ve sanatınızı yapın. Ders çalışma sanatını öğrendiğiniz zaman ne kadar eğlenceli olduğunu anlayacak ve karşınıza çıkan her problemi kolayca çözeceksiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “alese nasıl çalışılır”

Leave a Reply

Gravatar